TOKYO MARATHON
 2026 MARCH 1

 

Matkapaketti

26.2-2.3.2026

Tokyo marathon Japanissa on vailla vertaansa oleva kokemus. Jos Ateenassa on maratonin synnyinsija, on maraton Japanissa tänä päivänä jotain sanoin kuvaamatonta. Se ei ole siellä harrastus, vaan jotain paljon suurempaa. Japanin maratonhuiput ovat todellisia kansallissankareita, joiden arvo on mittaamaton. Tokyon marathon on tapahtuma, johon haluaa osallistua "kaikki", sillä tapahtumaan pääsee vain arpomalla tai matkapaketin kautta. Tapahtumaan haluaa osallistua joka vuosi yli 300 000 juoksijaa. Kyllä, luit luvun oikein. Mukaan pääsee 37 500 onnekasta arvonnan perusteella. Voit vain kuvitella, mikä huuma vallitsee Tokyon miljoonakaupungissa maratonpäivänä. Maratonjuoksijat tuntevat olevansa kaikki suuria tähtiä ja juoksun aikana kohoaa tunnelma varmasti huippunsa.

Haluatko kokea tämän ja paljon muuta Tokyossa! se on mahdollista, sillä Välimatkoilla on oma kiintiö juoksuun  ja kauttamme saat varmasti osanoton Tokyo marathon 2026

Paikkoja ei ole paljon, joten toimimalla nopeasti saat juoksunumeron tähän maagiseen maratontapahtumaan kauko-idässä.

Matka on ns. omatoiminen, eli meiltä saat peruspaketin, johon kuuluu kilpailunumero ja hotelli. 

Voit lisätä matkapäiviä omien suunnitelmiesi mukaan.

Lisäksi on mahdollista ottaa mukaan myös huoltaja, joka ei osallistu itse juoksuun. Paketti on hinnoiteltu heille erikseen. 

Tämä tapahtuma kuuluu niihin "kerran elämässä" tehtäviin seikkailuihin.

Tuumasta toimeen ja toteuttamaan tämä unelma nousevan auringon maahan.



MATKAOHJELMA

 

Omatoimimatkaajan paketti  (4 yötä) 

26.2.-2.3. 2026


3795e / juoksija / 2h huoneessa
5835e / juoksija / 1h huoneessa

 

Tämän lisäksi jouksijann on valittava seuraavista vaihtoehdoista joko toinen tai kumpikin: 

Original Jacket hinta 120e ja/tai
Afterrunparty hinta 232e

3265 e / huoltaja / 2h huoneessa
 

Huoltaja voi halutessaan ostaa myös  

Original Jacket hintaan 120e ja/tai
Afterrunparty hintaan 232e

 

Omatoimimatkaajan paketti sisältää:

4 hotelliyötä Grand Nikko Tokyo Daiba.
Aamupala hotellissa.


 

Ilmoittaudu alla olevalla kaavakkeella. Samalla kaavakkeella voi ilmoittaa myös mahdolliset matkakaverisi

Nimi *
Postiosoite *
Sähköpostiosoite
Puhelinnumero *
Mahdollisia lisätietoja
Valitse 1h tai 2 huone juoksija *
Valitse 2h-huone huoltaja *
Mahdollisen matkakaverin nimi, sähköpostiosoite ja katuosoite, mikäli halutaan erilliset laskut
Otatko Original Jacket h. 120e vastaa kyllä tai ei *
Otatko Afterrunparty h. 232e vastaa kyllä tai ei *